Inovacijos

Talentingi žmonės ir parama inovacijoms plėtoti

Lietuva yra globali pasaulinio lygio inovacijų kūrėja: nuo galingiausio pasaulio lazerio iki itin atsparaus stiklo, naudojamo 4,5 mlrd. išmaniųjų telefonų visame pasaulyje. Lietuvoje kuriasi inovatyviausių tarptautinių bendrovių tyrimų padaliniai, veiklos kaštai išlieka sąlyginai nedideli, o vyriausybė itin palaiko tyrimų ir eksperimentines veiklas vykdančias bendroves.

Talentų ugdymas

Lietuva ilgą laiką skyrė nuolatinį dėmesį talentų ugdymui. Lietuvos gyventojai pirmauja Europoje pagal aukštojo išsilavinimo rodiklius. Tai maža šalis, kurioje vyksta glaudus verslo įmonių ir mokslo įstaigų bendradarbiavimas, o tarptautiniai investuotojai turi didelę įtaką formuojant mokymo kursus, kad galėtų išsiugdyti tokius specialistus, kokių jiems reikia. Vyriausybė yra įsipareigojusi ateityje ir toliau plėsti švietimą gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos srityse.

Pirmauja VRE regione

pagal universitetų ir verslo įmonių bendradarbiavimą tyrimų ir plėtros srityje

Tertiary efficiency rating

2-oje vietoje pasauliniuose „Bloomberg“ reitinguose pagal aukštojo mokslo efektyvumą

įtraukiant stojimą į aukštąsias mokyklas ir absolventų pagrindiniuose inovacijų sektoriuose skaičių

Innovation related studies

Ketvirtadalis Lietuvos studentų

pasirenka su naujovėmis susijusias studijas: gamtos mokslų, matematikos, kompiuterijos ir inžinerijos sritis.

Kai pirmiausia žvelgiama į ateitį

Lietuvoje didelis dėmesys skiriamas ne tik inovacijoms, bet ir smulkiems, konkrečiam sektoriui pritaikytiems sprendimams. Teikiama dosni parama dinamiškoms įmonėms, taip padedant prisitaikyti prie išskirtinių rinkos poreikių. Tyrimų ir plėtros išlaidos yra visiškai padengiamos tris kartus, o iš patentuotų išradimų gautoms pajamoms taikomas lengvatinis 5 proc. pajamų mokestis. Talentų ugdymas yra pagrindinis prioritetas, todėl darbuotojų mokymo išlaidos taip pat gali būti kompensuojamos iki 50 proc.

Parama tyrimų ir plėtros bei technologijų sektoriams yra nacionalinis prioritetas. Tai įrodo faktas, kad 2006–2013 m. Lietuva tyrimų ir plėtros infrastruktūrai bei mokslo slėniams skyrė 411 mln. Eur. Į tolesnį tyrimų ir plėtros pajėgumų didinimą 2014–2020 m. bus investuota dar 679 mln. Eur.

Daugiau Lietuvos privalumų

Talentai ir kompetencijos

Lietuvos didžiausias turtas yra jos talentingi žmonės. Norite pranokti savo užsibrėžtus tikslus? Pasikliaukite šalies darbuotojais.

Verslo sąlygos

Lietuvoje jums bus sudarytos palankios sąlygos plėtoti verslą.

Kokybė ir efektyvumas

Siekdami dinamiškos verslo plėtros, Lietuvoje atrasite puikių, talentingų darbuotojų ir verslo infrastruktūrą už konkurencingą kainą.

Infrastruktūra

Patogi geografinė padėtis, gerai organizuota logistika ir geriausia pasaulyje IRT infrastruktūra – Lietuvoje rasite visko, ko reikia verslui plėtoti.

Gyvenimo kokybė

Nesvarbu, kas jums labiau prie širdies, – šurmuliuojantis miestas ar rami ir atoki kaimo vietovė, – Lietuvoje rasite jūsų gyvenimo būdui tinkamą vietą.

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su mūsų privatumo politika.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!

Nepraleiskite naujausių investicinių projektų, investicinės aplinkos pokyčių ir kitų įdomių naujienų.
Prašome įvesti teisingą el. pašto adresą
Dėkojame, kad prenumeruojate mūsų naujienas
Arba sekite mūsų naujienas:
Vertiname jūsų privatumą. Jūsų kontaktine informacija nebus dalinamasi.